Dzisiaj chcemy was zabrać w bardzo ciekawe miejsce, które jest odwiedzane przez turystów przybywających w okolice Słonecznego Brzegu. Mowa tutaj o jednej z najlepszych winiarni w Bułgarii - Messembria, która znajduje się w Nesebarze.

Została utworzona w 2012 roku.

Pani Christina (Insta - @m_hristina80), właścicielka tego miejsca, z winami ma do czynienia od 21 lat. Początki jej pracy rozpoczęły się od sprzedawania wina w sklepie swoich rodziców. Tak się zakochała w tym, że poszła na studia do akademii wina w Londynie. Po powrocie otworzyła swoją winiarnię, którą nazwała Messembria. Nazwa pochodzi od starej nazwy Nesebar.

Jak wiecie, wina w Bułgarii są sławne na całym świecie, a to dzięki dobremu klimatowi i glebie.

Jeżeli jesteście w tych okolicach, to musicie spróbować wina z gatunku MAWRUD. Te wina produkowane są już w październiku, bo owoce są małe, ale mają grube skórki winogron. Rosną, one w Trakijskich regionach i dlatego te wina są wyjątkowe. Jest to wino półwytrawne.

Chcielibyście spróbować limitowanego trunku tej winiarni? To polecamy wino figowe. Zastanawiacie się czemu limitowane? Bo produkowane jest około 1000 butelek na sezon. W składzie nie ma czystej figi, bo podstawą jest merlot. Jest to czerwony szczep winorośli. Dlatego rozchodzi się jak świeże bułeczki i można w lipcu czy sierpniu już go nie dostać. Warto pytać i próbować.

Co powiecie na rakiję? Nie winogronową, a morelową? Jest 2-krotnie destylowana i w beczkach leży przez 5 lat. Smak palce lizać.

Znajdziemy też tam wina różane, bo jak wiecie, Bułgaria słynie z wyrobów różanych, to i wina takie muszą być.

Ogólnie, każdy znajdzie idealny smak dla siebie, jeśli pije alkohol.

Też fajna opcja dodać winko do potraw. Wszystko wam podpowiedzą i doradzą na miejscu.

Z roku na rok winiarnia się rozwija, czego efektem jest zakup 3 nowych hektarów ziemi z winoroślami w zeszłym roku.

Miły akcent dla każdego, kto odwiedza to miejsce, jest taki, że możemy spróbować lokalnych win i zakupić takie, które nam smakuje najbardziej. Obsługa w winiarni mówi w języku polskim, więc jest to bardzo cenny szczegół.

Możecie również udać się bezpośrednio do sklepiku, który znajduje się niedaleko winiarni:

Sklep z winami znajduje się tutaj - https://bit.ly/2I3i1us

Winiarnia znajduje się tutaj - https://bit.ly/2WrA7uj

Kto z Was był już w tym miejscu?