Sozopol - Ropotamo

Ceny

DOROSŁY (skończone 12 lat): Od BGN w zależności od miejsca wyjazdu*
DZIECKO (nieskończone 12 lat): Od BGN w zależności od miejsca wyjazdu*
NIEMOWLĘ (nieskończone 2 lata): bezpłatnie (bez siedzenia)

*Wybierz kurort w formie rezerwacyjnej, żeby zobaczyć cenę.


Program

 • 1

  Wyjazd

  Wyjazd z najbliższego do Twojego hotelu przystanku

 • 2

  Zwiedzanie klasztoru “Św.Jerzego” w mieście Pomorie

  Zwiedzanie klasztoru świętego Jerzego w Pomorie, gdzie spróbujemy monastyrską rakiję

 • 3

  Przyjazd do Sozopol

  Przyjazd do Sozopol. Spacer po starej części miasta (cerkiew świetych Cyryla i Metodego z XIX w., gdzie przechowywane są relikwie Świętego Jana Chrzciciela, cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Bogurodzicy z XV w., stare domy odrodzeniowe z XIX w., sozopolskie kapliczki – Św. Mikołaja, Chrystusa, Dimitra, Zosima). Czas wolny.

 • 4

  Obiad

  Smaczny posiłek. Uwaga: Aby restauracja była przygotowana na podanie różnorodnych potraw, wegetarianów lub weganów prosimy o informację przed wycieczką,

 • 5

  Rezerwat Ropotamo

  Romantyczny rejs łodzią po rzece Ropotamo

 • 6

  To może shopping?

  Przyjazd do centrum miasta Burgas. Czas wolny

 • 7

  Powrót

  Wyjazd do Słonecznego Brzegu, autobus zostawia turystów na tych samych przystankach, z których wyruszyli


Opis


Informacje ważne na rok 2021 dotyczące zmiany w wycieczkach związane z COVID-19:

Na tej wycieczce nie ma specjalnych obostrzeń związanych z Covid-19. Mamy również opcję "Covid-19 Safe", na której jedzie mniej ludzi, nie ma wspólnego obiadu w restauracji, oraz każdy turysta wynajmuje słuchawki, żeby zachować odległość od innych, a przewodnik mówi przez mikrofon.

Jeśli chcielibyście pojechać na wycieczkę do Sozopola i Festiwalu Figur Piaskowych w Burgas ze specjalnymi obostrzeniami przeciwko Covid-19, proszę kliknąć TUTAJ i zobaczyć drugą opcję za 60 BGN.

To wycieczka rozpoczynająca się od romantycznego rejsu łódkami po rzece Ropotamo, znajdującej się w malowniczym, owianym legendami rezerwacie. To możliwość podziwiania "bułgarskiej dżungli" z niezwykle bogatą fauną i florą.

Kolejnym punktem dnia jest zwiedzanie jednego z najstarszych miast na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego - Sozopolu, zlokalizowanego na niewielkim skalistym półwyspie. Sozopol to miejsce pamiętające czasy starożytnych Greków czy Rzymian, a następnie Bizantyjczyków i Turków. To tutaj można posłuchać tak kontrastujących ze sobą opowieści - z jednej strony o relikwiach św. Jana Chrzciciela, znalezionych w 2010 roku na wyspie koło Sozopola, z drugiej zaś o kościach wampira znalezionych przy wykopaliskach na początku starego miasta. Przez swoje zabytki w 2015 roku Sozopol został zapisany jako drugi z najbardziej pożądanych miejsc na świecie według Światowej Rady Turystyki i Podróżowania (The World Travel and Tourism Council).

Po zwiedzaniu wszystkich atrakcji w Sozopolu będzie na Ciebie czekał pyszny tradycyjny bułgarski obiad...

...i czas na Burgas, a tam zobaczysz, jak wygląda nowoczesne bułgarskie miasto, będziesz mieć wolną godzinę, aby na własną rękę znaleźć w Burgas coś interesującego dla siebie.

W drodze powrotnej odbędzie się zwiedzanie monastyru św. Jerzego w Pomorie, który słynie z leczniczej wody i tradycyjnych trunków wytwarzanych przez mnichów zamieszkujących klasztor.

Polecam tą wycieczkę dla każdego, kto lubi spokojne wycieczki, na których może zobaczyć piękne krajobrazy i dowiedzieć się ciekawych historii.

SZCZEGÓŁY

Wliczone w cenę
 • obiad

 • polski przewodnik

 • rejs po rzece Ropotamo

Nie wliczone w cenę
 • napoje

Co zabrać?
 • długi rękaw na rano

 • aparat fotograficzny

 • nakrycie głowy

 • wygodne obuwie

 • coś do picia

 • pieniądze na pamiątki kartę lub gotówkę (w większości miejsc można płacić, ale zdarza się, że nie ma terminala i przyjmują tylko gotówkę)


Ocena

10 Wyjątkowa 8 oceny
5
4
3
2
1

Edyta Sawicka – 2020-07-26 16:28:42:

Organizacyjnie bez zarzutu, począwszy od rezerwacji online po odstawienie pod hotel. Pan przewodnik zorientowany i bardzo miły. Najsłabszy punkt to obiad ze średnio uprzejmą obsługą i fakt, że Kelnerzy zebrali zamówienia na napoje... a po obiedzie zażądali za nie zapłaty, o czym przy zamówieniu nie wspomnieli. Widac było zaskoczenie poszczególnych gości. Ktos mogł być nieprzygotowany, a nie można było zapłacić kartą, to b.nieeleganckie. Pozostałe wrażenia b.pozytywne, a wyprawa zgodna z opisem:)

Mariusz Jakubów – 2020-08-20 15:07:45:

Kolejna, bardzo fajna wycieczka. Krótkie przeloty autokarem, więc nie męczące. Sozopol wart zobaczenia, przejażdżka po Ropotamo relaksacyjna. Obiad z widokiem na morze. Polecam wszystkim.

Beata Kępińska – 2020-08-23 17:36:08:

Przyjemna wycieczka, dobrze zorganizowana. Bardzo dobry kontakt z biurem. Można zapłacić np. revolutem lub gotówką. Wszystko bardzo punktualnie. Autokar wygodny. Przewodnik konkretny, rzeczowy.Potrafił udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania. Relaksujący rejs po rzece, gdzie po rejsie można było zakupić bardzo ładne magnesiki z własnym zdjęciem lub samo zdjęcie. Przyjemna wizyta w winiarni z degustacją.Obiad w świetnej restauracji w Sozopolu z widokiem na morze.Super cena za taką wycieczkę.

Justyna Maćkowiak – 2021-06-15 15:16:08:

Bardzo dobry kontakt z biurem, profesjonalne podejście do klienta - Właściciel spotkał się z nami osobiście w celu omówienia oferty i szczegółów wycieczki. Jeżeli ktoś lubi poznawać nowe miejsca to warto skorzystać - rejs po rzece Ropotamo bardzo relaksujący, w pięknych okolicznościach przyrody. W Sozopolu warto odwiedzić cerkiew - piękne malowidła i bogaty wystrój. Dobrze zorganizowany obiad - wszyscy uczestnicy zostali szybko obsłużeni, a z restauracji był ładny widok. Sozopol ma swój urok.

Natalia Augustyniak – 2021-06-16 17:23:41:

Wycieczka dobrze zorganizowana - historyczny Sozopol wart zobaczenia, polecam.

Agnieszka Posacka – 2021-06-18 18:46:12:

Wycieczka super zorganizowana , przewodniczka super przekazuje informacje, Sozopol wart zobaczenia, obiad mógłby być bardziej bułgarski ale to mały szczegół. Polecam wszystkim.

Dorota Robin – 2021-07-14 15:21:23:

Wycieczka wspaniała, Pan przewodnik Rumen, cudowny człowiek z ogromną wiedzą historyczną. Obiad w restauracji Wiatrak w Sozopolu przepyszny. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Jedyne co bym poprawiła to czas wolny w Burgas, zmieniłabym lokalizację.

Bartosz Więcek – 2021-07-17 19:56:51:

Dobry stosunek ceny do jakości wycieczki. Najciekawsze miejsca w okolicy w pigułce. 3 daniowy obiad z deserem. Pani przewodnik miała 3 grupy językowe przez co niemożliwe było przekazanie wszystkich ciekawostek i informacji każdej grupie. Miłym zaskoczeniem był dodatkowo spacer po Nesebarze i degustacja wina na drugi dzień.

Zostaw Opinię

Musisz się zalogować, żeby zostawić opinię.