Ile można leżeć na plaży, jadąc na wakacje do innego kraju? Okej - wiem, że niektórzy to potrafią, ale jeżeli otworzyłeś tę stronę, to podejrzewam, że jesteś żądny przygody, atrakcji, wiedzy, albo po prostu chcesz zobaczyć coś nowego i interesującego w Bułgarii. Jeśli tak - czytaj dalej :)

W okolicach Słonecznego Brzegu (Nesebar, Święty Włas, Elenite, Rawda, Ahełoj) jest kilka bardzo ciekawych miejsc, gdzie można pojechać z grupą zorganizowaną. Korzystając z wakacji w Słonecznym Brzegu, powinieneś odwiedzić Stary Nesebar, którego stara część jest pod ochroną UNESCO i zdecydowanie warty jest Twojej uwagi.

Innym historycznym miejscem jest oczywiście Sozopol, to miasto ma zbliżony charakter do Nesebar, ze względu na swą architekturę. To też jedno z najstarszych miast na bułgarskim wybrzeżu i jest zapisany na liście jako drugi z najbardziej pożądanych miejsc na świecie według Światowej Rady Turystyki i Podróżowania.

Z historycznych pozycji polecam również zwiedzić Kaliakrę razem z Bałczikiem. Dlaczego? To miejsca sprawiają wrażenia…uduchowionych. Kaliakra to niezwykłe pejzaże i ślady legendy o tragedii 40 dziewic. Bałczik to nasze ulubione miasteczko, bardzo kameralne, a spacer po ogrodzie botanicznym dopełnia duszę pięknem. Warto wstępnie dowiedzieć się kim była Maria Edynburska i jaką spuściznę w formie ogrodu pozostawiła po sobie, zapraszam do szczegółów

Jeśli szukasz wymagających miejsc to powyższe wybrane z pewnością spełnią Twoje oczekiwania!

N.