Spacer po Nesebyrze

Ceny

DOROSŁY (skończone 18 lat): Od 15.00 BGN w zależności od miejsca wyjazdu*
DZIECKO (skończone 6 lat): Od 10.00 BGN w zależności od miejsca wyjazdu*
Dziecko, które nie skończyło 6 lat: BEZPŁATNIE (bez siedzenia)

Program

 • 1

  Zaczynamy

  Spotykamy się przy głównej bramie starówki.

 • 2

  Degustacja win

  Degustacja wyśmienitych win w winiarni Messembria. Skosztujecie zaskakujących smaków, dowiecie się, jak prawidłowo degustować wina i raczej nie wyjdziecie z winiarni z pustymi rękoma!

 • 3

  Koniec spaceru

  Orientacyjna godzina zakończenia spaceru i degustacji, chwila by porozmawiać :)


Opis

Najchętniej odwiedzane przez turystów miejsce w Bułgarii nad Morzem Czarnym! Perła wybrzeża, wizytówka kraju i punkt obowiązkowy w trakcie urlopu. Podczas spaceru dowiecie się, jak mówi się poprawnie Nesebyr, Nesebar czy może Neseber? Jaka była stara nazwa miasta, jakie ukryte symbole znajdziemy w murach cerkwi oraz czemu wszędzie wiszą nekrologi?

Ponad 5 tysięcy lat temu na niewielkiej wyspie połączonej z lądem wąską groblą, osiedlili się tu pierwsi mieszkańcy. Każda kolejna grupa przybyszów, czy najeźdźców zostawiała po sobie ślady, a wiele z nich przetrwało do dzisiaj. Dlatego odkrywanie miasta to poznawanie historii Bułgarii.

Zajrzymy do najciekawszych zakątków, poznamy kilkoro mieszkańców starówki, posłuchamy dźwięków miasta, a na koniec wybierzemy się wspólnie na degustację wyśmienitych win bułgarskich. Wina produkowane przez Hristinę według jej receptury można znaleźć tylko w winiarni Messembria. Nie są dostępne nigdzie indziej!

Nie zabraknie kilku zadań i zagadek dla uczestników!

Spacer w języku polskim. Dojazd we własnym zakresie. Degustacja nie zobowiązuje do zakupu wina, ale trudno im się oprzeć!

Wycieczka odbywa się, jeśli zapisze się minimum 10 osób. Możliwość udziału tylko przy wcześniejszym zapisie, liczba miejsc ograniczona.

SZCZEGÓŁY

Wliczone w cenę
 • degustacja win

 • polski przewodnik

Nie wliczone w cenę
 • jedzenie

 • transport

 • wejścia do zabytków

Co zabrać?
 • wygodne obuwie

 • nakrycie głowy

 • aparat fotograficzny

 • pieniądze na pamiątki kartę lub gotówkę (w większości miejsc można płacić, ale zdarza się, że nie ma terminala i przyjmują tylko gotówkę)


Ocena

10 Wyjątkowa 6 oceny
5
4
3
2
1

Marcin Gruszczyński – 2020-08-20 10:10:54:

Wycieczka 16.08.2020 Pan Przewodnik opowiada dużo historii o mieście spędziliśmy miło i pożytecznie czas. Polecam

Natalia Augustyniak – 2021-06-16 17:26:35:

Wspaniały stary Nesebyr, urokliwe uliczki pełne zabytków - przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiada o historii miasta. Polecam

Przemysław Urban – 2021-07-10 20:38:08:

Nesebar jest obowiązkowym miastem, jeśli się jest w tych okolicach. Piękne stare budowle robią wrażenie. Dziękujemy za super opowiadanie o tym miejscu Panu Nikołajowi.

Piotr Stolarz – 2021-08-04 15:51:55:

Przepiękne miasto i duże zaangażowanie przewodnika.

Anna Dębska-Mikszewska – 2021-08-24 09:58:07:

Wycieczka 23.08.2021 absolutne 10/10. Prowadzona przez osoby z pasją, co widać i słychać. Rozsądna dawka wiedzy, dobra organizacja, fajna swobodna atmosfera. Polecam - nawet dzieci się nie nudzą.

Beata Porzezińska – 2021-09-15 20:14:15:

Ta wycieczka to był nasz bonus po wykupieniu kilku imprez fakultatywnych. O Nesebarze pisać nie będę, bo to tak urokliwe miejsce, że już nic dodać nie można. A za organizację wieczoru degustacyjnego w języku polskim duży plus dla organizatora.

Zostaw Opinię

Musisz się zalogować, żeby zostawić opinię.

-->